Související zápasy

Volejbal Ústí nad Labem

VYROVNANÉ PRVNÍ KOLO KRAJSKÉHO PŘEBORU U16 dívky

Po proběhnuvší zářijové kvalifikaci je 12 družstev soutěže rozřazeno do 3 skupin a družstva té první se v neděli 20.10.2024 poměřila v Teplicích. Souboje byly dramatické a vyrovnané…. Vezeme dvě výhry 2:0 (Děčín a Teplice) a jednu porážku 1:2 (SKV Ústí).

První výkonnostní skupinu hostilo družstvo VK Teplice, které si účast v nejlepší skupině zajistilo v kvalifikaci, a to jako druhý nejlepší tým ze třech kvalifikačních skupin. Už v kvalifikaci (kde jsme se s nimi poměřili) se mi jejich hra líbila a hned v úvodním utkání dokázaly teplické hráčky využít domácího prostředí a bodovat se zápasovým favoritem – týmem SK Volejbal Ústí. V prvním setu je favorit zválcoval, ale v tom druhém zahrály teplické dívky o poznání lépe. Dotáhly set do koncovky, ve které zahrály dobře na servisu a byl z toho vítězný set 25:22. V rozhodujícím třetím setu domácí po boji padli 15:13. Favorit bral vítězství, ale teplické hráčky získaly cenný bod….

Na toto kolo jsme na soupisku zařadili 14 hráček. Zejména jsme s sebou vzali 5 „ryzích nováčků“ (Emču, Klárku, Lucku, Elišku a Rózu) pro které to byla ostrá premiéra a hned v nejlepší skupině krajského přeboru… Každá z těchto děvčat dostala příležitost okusit atmosféru zápasu přímo na palubovce, aby si odvezly poznání, jak rychlá, složitá a krásná, naše hra (myšleno volejbal obecně) je. Chválím naše zkušenější hráčky za to, že se v rámci zápasu snažily těmto svým méně zkušenějším spoluhráčkám na hřišti pomoci….

V úvodním zápase jsme se poměřili s družstvem Děčína. Ačkoliv jsme ho přehráli 2:0 (12, 17) s naším herním výkonem jsem spokojen nebyl. Dost jsme chybovali. Jak na servisu, tak i v útoku…

Ve druhém zápase se jednalo o ústecké derby. Z posledního vzájemného měření s družstvem SK Volejbal Ústí (to bylo na Velké ceně Plzně) jsme vyšli po třech setech vítězně, a tak nám soupeř měl, co vracet. Každopádně jsem se těšil na dobrý volejbal…. První set jsme však začali tragicky. Prohráváme 0:4 a 0:9. Zvedat se z takové haluze je těžké… Oceňuji, že to tým nezabalil…. Pomalu, krok za krokem jsme zvedali kvalitu naší hry, nicméně náskok jsme soupeři darovali opravdu značný, a proto v prvním setu prohráváme 22:25. Do druhého setu vstupujeme výrazně lépe. Naše hra je výrazněji lepší. Zpřesnili jsme přihrávku a lépe pracovali na servisu. Pomohlo, že jsme mohli sestavou zarotovat. Vítězíme 25:22. Třetí set parádní bitva. Měli jsme to v koncovce i dobře rozehrané, ale pak jsme udělali 2 chyby a bylo. V neskutečné bitvě tedy prohráváme 15:13. To je sport, ale jsem rád, že ten zápas nakonec tu očekávanou, oboustranně herní kvalitu po většinový zápasový čas - přinesl….

Poté, co všechna družstva odehrála 2 zápasy z nedělního programu se šlo na třetí zápasy, a to za situace rovnosti bodů, kdy Teplice, SKV Ústí i Volejbal Ústí mají 4 body a konečném pořadí nedělního turnaje rozhodnou právě zápasy poslední…. Ve třetím zápase tedy nastupujeme proti pořádajícímu družstvu VK Teplice. Opět trochu mícháme sestavou. Naše holky to vzaly za správný konec. Hrály zodpovědně. Předvedly pečlivější práci na servisu i na příjmu a zejména na free-ball situacích. Sehrály několik velmi dobrých akcí středem sítě. Kontrolovaly hru a zaslouženě vyhrály 2:0. Současně v posledním zápase i SKV plní roli favorita zápasu a poráží Děčín 2:0. V turnajové tabulce máme tedy 7 bodů stejně, jako družstvo SKV, ale to bude lepší na míče…..

V nadcházejícím týdnu nás čeká další porce poctivé tréninkové práce, tak s chutí do toho….